Frozen Chicken Breast
| Food Grade | Grade A |
| Frozen | Yes |
| Usage/Application | Restaurant |
| Shelf Life | 9 Months |
| Features | Boneless |
| Grade | A Grade |
| Storage Temperature | -25 Degree Celsius |
| Part Type | Chicken Breast |
| Storage Condition | Cool and Dry Place |
Frozen Chicken Breast
Raw Defined Private Limit

T-225, Nawab Road near Sadar Police Station, Naulakha, Sarai Khalil, Sadar Bazaar, , Delhi, India
Get Free Quotes From Multiple Sellers
Frozen Chicken Breast
Recently Viewed Products
Mini Hammer Mill
| Power | 2 HP |
| Capacity | 40-50 Kg/Hr |
| Material | Mild Steel |
| Speed | 1440 RPM |
| Brand | Patel Trunk |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Color Coated |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
AsurDx TM Fowl Adenovirus Group I (FADV-1) Antibody Test Kit
| Target Species | Chickens |
| Kit Principle | Elisa Test Kit |
| Product Code | 10034-02 |
| Immunoassay Kit Grade | Strip |
| Self Life | 12 Months |
| Target Organism Class | FADV-1 |
| Quantity in a Package Amount | 2 plates/24 strips/192 wells |
| Storage | 4 DegreeC |
Frozen Squid Tube
| Usage/Application |
Restaurant
|
| Usage |
Restaurant
|
| Packaging Type |
IQF Packet
|
| Weight Per Pack |
1 kg
|
| Storage Temperature |
0 to -20 degree C
|
Maize Cattle Feed
| Packaging Size | 50 kg |
| Form | Powder |
| Pellet Size | 3 mm |
| Raw Material | Maize |
| Country of Origin | Made in India |
Maize Powder (Cattle feed) available for bulk supply only. Ex-Mill price- Rs. 2100.00/Qtl* Mill location- Mayong, Morigaon, Assam Delivery available.
Animals Fodder
| Type | Napier Grass Fodder |
| Packaging Type | Plastic Sack Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Good for cow , baffalo,goat
Wings Chicken
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 2 |
| Frozen | fresh |
| Brand | Mohammad Poultry & Co |
| Country of Origin | Made in India |
Frozen And Chilled Salami, For Household, Food Grade: Aaa
Salame is a sausage made from pork, pork and , or pork and horse meat, generally with an elongated shape. Cured with salt (sale, from which it gets its name) and then aged, it is made from meat ground with fat, salt, spices and flavorings, packed into a casing that can either be of animal origin or artificial.
Sell Your Livestock
Sell Your Products
- Our Mission
- Our Vision
- Guidelines
- Press section
- Careers
Quick Links
- Partner with us
- Advertise with us
- Build your Brand
- Become an Affliate
- Events & Fair
- Policies
Buyers Tool Kit
- Post your Requirement
- Products you Buy
- Browse Products
- Browse Suppliers
- Payment and Transaction
- Buyers FAQ
Supplier Tool Kit
- Learning Centre
- Sell your Product
- Ship with us
- Sellers FAQ
Help
- Customer Support
- User Guide
- Terms & Conditions
- Shipping & Delivery
- Return & Cancellation
- Feedback
- Sitemap
Join Us As
- Pet Groomer
- Veterinarian
- Pet Walker
- Pet Trainer
- Pet Sitter
- Breeder
- More...
AnimStock
AnimPoultary
Animleather
AnimMeat
AnimFair
- AnimSports
- Post Event
- Events
- Fairs
AnimPloyment
- Jobs/Placement
- Education
AnimDairy
AnimInfra
- Accessories
AnimSports
Our Payment Partners
A Startup India Recognized company.
© 2024 Animbiz | All Rights Reserved
POPULAR SEARCHES
- Cow :
- Cheruvally,
- Deoni,
- Gir,
- Hariyana,
- HF,
- Jersey
- Kankrej,
- Kapila,
- Kasargod Kullan,
- Mewati,
- Odisha Desi,
- Ongole,
- Punganur
- Rathi,
- Sahiwal,
- Sindhi,
- Tharparkar,
- Vechur,
- Vilwadri |
- BUFFALO :
- Banni,
- Bhadawari,
- Godavari,
- Jafarabadi,
- Mehsana,
- Murrah,
- Nagpuri,
- Nili,
- Pandharpuri,
- Surti,
- Toda |
- Bull :
- Desi |
- OX :
- Brahma,
- Yoke |
- Goat :
- Barbari,
- Beetal Goat,
- Boer Goat,
- Gujri,
- Jakhrana,
- Jamunapari,
- Kota Goat,
- Malabari,
- Sannen,
- Sirohi Goat,
- Sojat Goat |
- Horses/Equine :
- Akhal-Teke,
- Arabian,
- Bhutia,
- Breton,
- Chummarti,
- Deccani,
- Gypsy,
- Haflinger,
- Kathiawari,
- Malopolski,
- Mangalarga Marchador,
- Manipuri,
- Marwari,
- Sikang,
- Sindhi,
- Spiti,
- Thoroughbred,
- Waler,
- Zanskari,
- Macaws |
- Aqua Pets :
- Adonis Tetra,
- Angelfish,
- Barb,
- Betta,
- Black Tetra,
- Blackstripe corydoras,
- Blood-red Parrot Cichlid,
- Blue Botia,
- Catfish,
- Cichlids,
- Danio,
- Gold Barb,
- Goldfish,
- Guppy,
- Kuhli Loach,
- Mollies,
- Neon Tetra,
- Pearl Gourami,
- Platy,
- Rainbowfish,
- Rasboras,
- Swordtails,
- Tetras |
- Birds :
- Any,
- African Grey,
- Black Java,
- Black Lory,
- Black Throated Finch,
- Budgerigar,
- Cockateil,
- Conure,
- Green Cheek Conure,
- Parakeet,
- Parrot,
- Pigeon,
- Red Factor Canary,
- Sun Conure |
- Cats :
- Aegean,
- American Bobtail,
- Arabian Mau,
- Bengal Cat,
- Cornish Rex,
- Devon Rex,
- Himalayan,
- Khao Manee,
- LaPerm,
- Maine Coon,
- Mumbai,
- Oriental Shorthair,
- Persian,
- Siamese,
- Spotted Cat,
- Turkish Angora |
- Dogs :
- Any,
- Bakharwal,
- Beagle,
- Belgium,
- Boxer,
- Bully Kutta,
- Chippiparai,
- Cocker Spaniel,
- Dalmatian,
- Gaddi Kutta,
- German Shepherd,
- Golden Retriever,
- Gull Dong,
- Gull Terrier,
- Himalayan Sheepdog,
- Husky,
- Indian Spitz,
- Jonangi,
- Kaikadi,
- Kanni,
- Kombai,
- Kumaon Mastiff,
- Labrador Retriever,
- Mudhol Hound,
- Pariah,
- Pug,
- Rajapalayam,
- Rampur Greyhound,
- Rottweiler,
- Saint Bernard,
- Shih Tzu,
- Sinhala Hound,
- Tibetan Mastiff,
- Vikhan |
- Sheep :
- Bannur,
- Coimbatore,
- Deccani Sheep,
- Gaddi,
- NARI Suwarna,
- Neelore Jodipi,
- Sindhanoor Sheep |
